W 2018 roku szkoła La Fontaine otrzymała Label France Éducation
– certyfikat dla szkół dwujęzycznych z językiem francuskim.

Label France Éducation – międzynarodowy znak jakości w nauczaniu języka francuskiego – przyznało: Ministère de l’ Éducation nationale, Ministère de l’Europe et des Affaires étrangères, AEFE (Agencja do Spraw Szkolnictwa Francuskiego za Granicą), Institut Français, CIEP (Międzynarodowy Ośrodek Badań Pedagogicznych).

W 2008 roku Francusko-Polskie Przedszkole LA FONTAINE zostało nagrodzone certyfikatem European Language Label za dwujęzyczną metodę nauczania UPUL (une personne, une langue) przyznanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komisję Europejską.

Celem European Language Label jest upowszechnianie nowatorskich inicjatyw dotyczących nauczania i uczenia się języków. Inicjatyw charakteryzujących się wysoką jakością, wielostronnym charakterem, oryginalnością i innowacyjnością.