Historia

Przedszkole LA FONTAINE powstało w 2001 roku. Stało się miejscem, gdzie język francuski jest narzędziem do odkrywania świata i inspiruje do dalszych poszukiwań naukowych, kulturowych i społecznych.

Wszystko zaczęło się od przedszkola stworzonego na miarę dla mojej „polsko-francuskiej” córeczki. Francja jest mi bliska nie tylko językowo, ale także kulturowo. Język jest kluczem do poznania świata w swej różnorodności, a nauczanie języka poprzez zagłębienie się w tajniki kultury i tradycji jest wspaniałą podróżą, gdzie każdy może poczuć się odkrywcą – zwłaszcza dzieci.

Anna Nowacka-Devillard Założycielka

Wykształcenie:
Wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, Filologia romańska – studia magisterskie; Zarządzanie Przedsiębiorstwem, kierunek Organizacja i Zarządzanie – Szkoła Główna Handlowa, studia licencjackie; Sciences économiques, sociales et politiques na UCL Louvain-la-Neuve Belgique, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne – Polsko-Francuski Program Studiów Europejskich, kierunek Unia Europejska – SGH i Institut d’études politiques „Sciences Po” w Paryżu – studia podyplomowe.
Mama trójki dzieci – Maya (ur. 2000), Filip (ur. 2003) i Nina (ur. 2009)