Co nas wyróżnia?

Label France Éducation

La Fontaine otrzymała Label France Éducation – certyfikat dla szkół dwujęzycznych z językiem francuskim.

Frankofonia

Podróż kulturowa – odkrywanie krajów Afryki, Bliskiego Wschodu, Azji, Europy, Kanady i wysp francuskojęzycznych.

Innowacyjna Matematyka

Korzystamy z unikatowej metody Math Circle, której celem jest obudzenie w dzieciach fascynacji matematyką i nauczanie jej jako sztuki rozwiązywania problemów.

Autorski Program

Autorski program edukacji dwujęzycznej francusko-polskiej.

Wielokulturowość

Wielokulturowa kadra i wielonarodowe grupy.

Metoda Projektu

Praca metodą projektu – kształtowanie postaw i poszerzanie horyzontów.

Jesteśmy przedszkolem, którego program nauczania kładzie akcent na naukę języka obcego od jak najwcześniejszego wieku oraz na wielobiegunowy, zindywidualizowany rozwój dziecka. Proponujemy ciekawe, różnorodne zajęcia dopasowane do potrzeb, możliwości i zainteresowań naszych podopiecznych.

Nasi nauczyciele: wspierają dzieci w procesie poznawczym, stymulują do samodzielnej pracy, rozwijają kreatywność i zawsze dostrzegają indywidualne potrzeby dziecka.

Organizujemy proces dydaktyczny w taki sposób, by drugi język był obok języka ojczystego środkiem przekazu informacji, wiedzy i środkiem komunikacji.

Poprzez częściową immersję (immersion partielle) – drugi język jest używany jako środek komunikacji i interakcji w co najmniej 50% wszystkich sytuacji komunikacyjnych.

U dzieci dwujęzycznych od urodzenia oba języki są uznawane za ojczyste.